آموزش بافتنی آموزش کاردستی تزیین تزیینات شیرینی پزی آشپزی
آموزش بافتنی، مدل بافتنی ،مدل لباس،آموزش بافت،آموزش کاردستی، تزیین، تزیینات، تهیه شیرینی،طرز تهیه شیرینی، آموزش آشپزی
پنجشنبه 18 آبان 1391 :: نویسنده : Z A
مراقبت‌های بارداری,بارداری,دوران باردای

ماساژ چینی قدمتی به اندازه طب سوزنی چین دارد و سال‌هاست كه توسط درمانگران مكتب درمانی طب سنتی چین برای درمان و تسكین بسیاری از بیماری‌ها و اختلال‌های جسمی و روحی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شیوه درمانی یكی از روش‌های طبیعی و بی‌خطرترین شیوه‌های درمان در جهان است كه از آن برای تسكین درد و بهبود اختلال‌های ناشی از دوران بارداری در زنان باردار استفاده می‌شود. بسیاری از زنان در دوران بارداری به‌دلیل عوارض گسترده شیوه‌های طب رایج و دارودرمانی برای جنین‌شان امكان استفاده از داروهای شیمیایی یا شیوه‌های درمانی تهاجمی را ندارند و این مسئله موجب می‌شود تا در این دوره بارداری شرایط دشواری را تجربه كنند. خوشبختانه شیوه طبیعی ماساژ چینی امكانی را پیش روی این زنان قرار می‌دهد كه با ساده‌ترین و بی‌خطرترین روش‌های درمانی و تسكین‌دهنده درد بتوانند این دوره را به راحتی پشت سر بگذارند و سلامت خود و فرزندشان را تضمین كنند. برای آشنایی بیشتر با شیوه درمانی ماساژدرمانی با دكتر رضا حشمت، بنیانگذار انجمن طب سوزنی چین و درمانگر طب چینی گفت‌وگو داشتیم تا اطلاعات بیشتری را درباره این روش درمانی به دست آوریم.

از توینا، ماساژ چینی‌ها چه می‌دانید

درمانگران شیوه درمانی ماساژ چینی با ارائه ماساژ بر نقاطی كه درمانگران طب سوزنی از آنها برای درمان بیماران‌شان استفاده می‌كنند، به درمان بیماری‌ها و اختلال‌های مختلف جسم و روح انسان می‌پردازند. با این تفاوت كه به جای سوزن زدن به نقاط مشخص شده روی بدن در طب سوزنی با ارائه ماساژ این نقاط را تحریك كرده و برای درمان بیماری‌های مختلف اقدام می‌كنند. این شیوه درمانی می‌تواند تمامی بیماری‌هایی را كه مكتب درمانی طب سوزنی قادر به درمان آن است، درمان كند. اگر چه باید به این نكته توجه كرد كه طب سوزنی و ماساژ چینی هر كدام قادرند گروهی از بیماری‌ها را درمان كنند و مدت زمان درمان بیماری‌ها با كمك ماساژ چینی در مقایسه با طب سوزنی اندكی بیشتر است.

زایمان بدون درد با طب سوزنی

اگر زنان باردار در دوران بارداری علاوه بر آنكه تحت نظارت پزشك و متخصص زنان خود هستند با یك متخصص طب سنتی چین یا ماساژ چینی نیز مشاوره كنند، می‌توانند آمادگی‌های لازم را برای داشتن یك زایمان بدون درد تجربه كنند. به این ترتیب كه دست‌كم ماهی یك‌بار به متخصص طب سنتی چین مراجعه كنند و با توجه به توصیه‌ها و دستورات او به لحاظ روحی و به لحاظ جسمی خود را برای داشتن زایمان طبیعی بدون درد آماده كنند. از دیدگاه درمانگران طب سنتی چین، میزان و شدت دردهایی كه مادر حین زایمان تجربه می‌كند، همگی ناشی از زایمان نیست بلكه دلیل اصلی آن دردهای كهنه و مزمنی است كه عضلات، مفاصل و اندام‌های مادر را در برگرفته است. به‌عنوان مثال تمامی كوفتگی‌ها، اسپاسم‌های عضلانی و گرفتگی آنها می‌تواند حین زایمان به افزایش درد مادر كمك كند اما درصورتی كه مادر پیش از بارداری و در دوران بارداری مراقبت‌های لازم را داشته باشد، می‌تواند این دردها را از بین ببرد و در زمان زایمان تنها درد خفیفی را تجربه كند كه به‌دلیل تولد نوزاد صورت می‌گیرد.

افزایش نیروی زایمان با ماساژ

خوشبختانه امروزه برخلاف تبلیغاتی كه صورت می‌گیرد، بسیاری از زنان زایمان طبیعی را نسبت به سزارین ترجیح می‌دهند و این شیوه را برای تولد فرزندشان انتخاب می‌كنند. این گروه برای اینكه بتوانند نیروی زایمان بیشتری داشته باشند؛ می‌توانند با دریافت ماساژ روی نقاط طب سوزنی نیروی خود را افزایش داده و به این ترتیب زایمان بهتری را تجربه كنند. زیرا خود زایمان یك فرایند انرژی‌بر و بزرگ است كه بخش زیادی از نیروی مادر را به‌خود اختصاص می‌دهد. این ماساژ موجب تسهیل خروج جنین و جفت از رحم مادر می‌شود و در مجموع سلامت مادر و جنین را حین زایمان تضمین می‌كند. به همین دلیل به زنان باردار توصیه می‌كنیم، ماهی یك‌بار به متخصص طب سنتی و ماساژ چینی مراجعه كنند.

ماساژ چینی به چه كسانی توصیه می‌شود

گروه‌های مختلفی از مردم می‌توانند از ماساژ چینی برای درمان بیماری‌ها و تسكین دردهایشان استفاده كنند. كودكان زیر 5 سال و خانم‌های باردار از جمله مهم‌ترین این گروه‌ها هستند. افرادی كه برای درمان بیماری‌شان نیاز به استفاده از طب سوزنی دارند اما از دریافت سوزن ترس دارند یا نسبت به این شیوه درمانی حساسیت‌هایی دارند، می‌توانند از ماساژ چینی به جای این شیوه استفاده كنند. حتی افرادی كه دچار دردهای شدید عضلانی- اسكلتی هستند، می‌توانند از این شیوه درمانی استفاده كنند.

تسكین دردهای عضلانی گردن

بسیاری از زنان باردار در 3 ماهه دوم و سوم بارداری به‌دلیل افزایش وزن سینه‌ها و آمادگی برای تغذیه نوزادشان دچار درد در ناحیه گردن می‌شوند. در حقیقت اضافه وزنی كه در دوران بارداری در بدن زنان باردار به‌وجود می‌آید، موجب گرفتگی و اسپاسم عضلات ناحیه گردن آنها می‌شود. از آنجا كه در دوران بارداری به‌ویژه در 3 ماهه دوم و سوم بارداری نمی‌توان از داروهای شیمیایی، مسكن‌ها یا طب سوزنی برای درمان و تسكین دردهای این گروه استفاده كرد، توصیه می‌شود این گروه با مراجعه به درمانگران طب چینی و متخصصان ماساژ چینی، توینا، برای بهبود و درمان دردهای ناحیه گردن خود اقدام كنند. درمانگران ماساژ در این جلسات علاوه بر ارائه ماساژ، ساده‌ترین تكنیك‌های ماساژ چینی را به زنان باردار آموزش می‌دهند تا آنها بتوانند در خانه با اجرای این تكنیك‌ها بخشی از دردهای ناحیه گردن و كمر خود را تسكین دهند.

افزایش شیر مادران در 5 جلسه

به طور کلی کاهش میزان شیر در مادران به واسطه کمبود تغذیه نوزادان قابل شناسایی است. گاهی ممکن است مادری در ترشح میزان شیر کافی برای نوزادش دچار مشکل باشد. به این ترتیب که جسم او قادر نباشد میزان مناسب و کافی شیر را برای تغذیه نوزاد فراهم کند. علت بروز چنین مشکلی بروز اختلال در عملکرد ارگان‌هایی است که مسئول تولید شیر از خون و انرژی در بدن مادر هستند. ضعف در معده و طحال مادر می تواند در این زمینه موثر باشد. از طرفی افسردگی مادر نیز می تواند یکی از راه های بسته شدن انرژی در مردین ها یا مسیرهای انرژی در بدن مادر باشد. به این ترتیب تولید شیر در بدن مادر با اختلال همراه می شود و مادر نمی تواند شیر لازم را برای نوزادش تهیه کند. درمانگران طب سنتی چین با کمک ماساژ توینا بر نقاط خاصی از بدن قادرند ضعف و اختلال در عملکرد کبد و طحال را برطرف کرده و مادر را برای تولید میزان شیر مناسب برای تغذیه نوزاد همراهی کنند.

چگونه ورم ناشی از بارداری را تسکین دهیم

در دوران بارداری به دلیل تجمع آب و مایعات در بخش های خاصی از بدن اغلب مادران باردار با ورم بدن رو به رو هستند. این ورم معمولا در بخش های سر، صورت، زیر چشم ها و سایر اندام های بدن دیده می‌شود. یکی از مهم‌ترین نکاتی که ممکن است در جریان تولید این ورم ها در بدن موثر باشد مصرف برخی مواد غذایی و حساسیت مادر به آنهاست که در جریان گردش آب و مایعات در بدن اختلال به وجود می آورد. در این شرایط وجود رطوبت و هجوم آن به سمت ریه مادر ممکن است بر عملکرد ریه تاثیر بگذارد . از این رو درمانگران طب سنتی چین با ارائه ماساژ به نقاط موثر می توانند این مسئله را در بدن زن باردار کنترل کنند.

از فواید ماساژ چینی بیشتر بدانید

ماساژ توینا علاوه بر تخفیف درد زایمان و تسكین دردهای ناشی از بارداری فواید متعددی دارد و به همین دلیل است كه مورد توجه بسیاری از متخصصان زنان و زایمان در طب رایج قرار گرفته است.

ماساژ چینی می‌تواند فشار خون بالای زنان باردار را كنترل كرده و خطرات ناشی از بروز این اختلال را در بدن مادران به حداقل برساند.

این ماساژ موجب كاهش اضطراب زایمان در زنان باردار شده و آنها را به لحاظ روحی برای لحظه زایمان و مادر شدن آماده می‌كند.

زنان بارداری كه در طول دوران بارداری ماساژ چینی دریافت می‌كنند در مقایسه با دیگر زنان كمتر دچار بی‌خوابی و اختلال خواب می‌شوند و می‌توانند خواب بهتری را در طول شب تجربه كنند.

زنان مبتلا به میگرن و سردردهای مزمن هنگام بارداری می‌توانند از تكنیك‌های ماساژ چینی برای كاهش درد و ناراحتی‌های خود استفاده كنند.

ماساژ چینی به افزایش ترشح شیر زنان باردار و مادران شیرده كمك كرده و شرایط جسمی مناسبی را برای مادران فراهم می‌كند.

افرادی كه پس از زایمان تمایل دارند سریع‌تر اضافه وزن خود را كاهش دهند و زودتر به وزن ایده‌آل برسند، می‌توانند با كمك ماساژ چینی روند لاغری خود را با سلامت‌ترین شیوه پشت‌سر بگذارند.

منبع:bartarinha.ir

نوع مطلب : دانستنی ها دوران بارداری، 
برچسب ها : مراقبت‌های بارداری، بارداری، دوران باردای، ماساژ، طب سوزنی، ماساژ درمانی، زایمان و طب سوزنی، زایمان بدون درد، آموزش کاردستی کودکان، ساختن کاردستی، سرگرمی، سرگرمی کودکان، بازی و سرگرمی، سایت سرگرمی، سرگرمی جالب، سرگرمی کودک، سرگرمی وفال، سرگرمی ریاضی، بازی سرگرمی کودکان، سرگرمی های کودکان، سایت سرگرمی کودکان، کاردستی، کاردستی کودکان، آموزش کاردستی، کاردستی برای کودکان، کاردستی کودک، نقاشی، نقاشی کودک، نقاشی کودکان، آموزش نقاشی، نقاشی ایرانی، مدل نقاشی، روانشناسی نقاشی کودک، تابلو نقاشی، آموزش نقاشی کودک، نقاشی اتاق کودک، تاریخچه نقاشی، سبکهای نقاشی، کوچک کردن بینی، کوچک کردن بینی با آرایش، بینی، انحراف بینی، عوامل انحراف بینی، درمان انحراف بینی، حقه آرایشی بینی، تکنیک سایه روشن، کرم های هایلایتر، استخوان بینی، کوچکتر نشان دادن بینی، آرایش و تکنیک، سایه قهوه ای، سایه روشن، نقاشی گل، نقاشی فانتزی، عکس نقاشی، نقاشی دیواری، نقاشی مدرن، هنر نقاشی کتلت مرغ، آشپزی اسان، غذا، دكوراسیون، اموزش، اموزش اشپزی، بافتنی، آموزش شماره دوزی، آشپزی، خمیری، روبان دوزی، لباس بافتنی، برای بچه ها، پیراهن قلاب بافی، آموزش عروسك پارچه ای، قیف، مرغ، آموزش كاردستی، كاردستی، آموزش ساخت انگشتر، لازانیای قیفی، آموزش، پتو قلاب بافی، تزیینی عروسک پارچه ای، گل، نی نی، مروارید بافی، غذای دانشجویی، کاردستی خمیری، سارافون، قلاب بافی، فالوده، روتختی، آموزش قلاب بافی، عروسك پارچه ای، آموزش بافتنی، پتو، شماره دوزی، آموزش لباس بافتنی، کوکو سیب زمینی با نخود، غذای ساده، تارت میوه، کوکوی ذرت و، موتزارلا، طرز تهیه کرپ عروسی، بلوز بچگانه، آموزش مدل لباس، زناشویی، آموزش روابط زناشویی، نقاط قوت انسان در عشق، نقاط ضعف انسان در عشق، مزایای عشق، معایب عشق، جنس مخالف، رابطه عاشقانه، تمایلات عاشقانه ازدواج، قبل از ازدواج، مسائل قبل از ازدواج، اوایل ازدواج، بعد از ازدواج، خانواده همسر، زندگی مشترک، رابطه زن و شوهر، یکی از زوجین، خرج های روزانه، مسائل مالی، روابط زناشویی، اخبار، اخبارسیاسی، اخبار حوادث، اخبارحوادث، تجاوز جنسی، روزنامه حوادث، روزنامه های امروز، تیتر روزنامه های امروز، چشم، کشیدن خط چشم، مداد چشم، خط چشم بالدار، کشیدن خط چشم بالدار، زیبا زن ایرانی، خط چشم مایع، زیبایی چشم ها، آموزش کشیدن خط چشم، آموزش کشیدن خط چشم بالدار، اخبار گوناگون، اخبار بازیگران، اخبار دانشگاه، اخبار ورزشی، جنیفر لوپز، دوخت لباس برای کودکان، کلاهدار کردن حوله ساده، حوله کودک، دوخت حوله، دستکش اشپزخانه، جهیزیه، تزیین جهیزیه، عروس، آموزش دوخت دامن پفکی کودکان، تزیین برجسته قلب روی لباس دخترانه، آموزش دوخت سارافون دخترانه، آموزش خیاطی، برای کودکان، برای نوزاد، دامن، دامن عروسکی، دوخت روپوش برای رنگ آمیزی های کودکان، تزیین لباس کودک، زنان باردار، مراقبت های دوران بارداری، دوران بارداری، تغییرات دوران بارداری، تکرر ادرار در بارداری، افسردگی در بارداری، واریس در بارداری، آمیزش جنسی، آمیزش جنسی چیست، نوک پستانها، بیماری جنسی، سوزاك‌، بیماریهای مقاربتی، علائم بیماری سوزاك، آموزش مسائل جنسی، بیماری های آمیزشی، دانستنیهای جنسی سرگرمی، فال حافظ، فال روزانه، فال انبیا، فال، کاریکاتور، معما، تست هوش، جوک خنده دار، خنده دار، مطالب خنده دار، پیام تبریک تولد، ترشی گیلاس، طرز تهیه ترشی گیلاس، درست کردن ترشی گیلاس، درست کردن انواع ترشی، ترشی میوه، ترشیجات، انواع ترشیجات، سایت آشپزی، آموزش آشپزی، اس ام اس، داستان عاشقانه، داستان کوتاه عاشقانه، بازیگران، حکایت، درمان زود انزالی، رژیم لاغری، لاغری سریع، بهداشت کودکان، واژن، پستان، داروهای گیاهی، آش گندم شیر، طرز تهیه آش گندم شیر، پخت آش گندم، آش گندم و شیر، پخت انواع آش، مواد لازم برای تهیه آش، آش مخصوص افطار، طب سنتی، بیماری ایدز، اعتیاد، رژیم درمانی، چگونه چاق شویم، باسنهای بزرگ، ورزش شکم، فرزند شش ساله، کودکان پیش دبستانی، کودکان شش ساله، رفتار با کودک شش ساله، رفتار با کودک پیش دبستانی، تربیت کودکان، روانشناسی کودکان، خانه داری، مدل لباس عروس، دسته گل عروس، هنر در خانه، نکات خانه داری، کیک تولد، تزیین ژله، پرده، تزیین سالاد، تزیین سالاد الویه، لوستر، بد خوابی در دوران بارداری، بی خوابی در دوران بارداری، خوابیدن در بارداری، تور، گردشگری، گردشگری ایران، جاذبه های گردشگری، بناهای تاریخی، مکانهای تاریخی، آثار باستانی، اماکن تاریخی، سواحل آنتالیا، جاذبه های گردشگری جهان، تور اروپا، مکان های زیارتی، آرایش صورت، تاتو، پوست، جوش صورت، درمان جوش صورت، مدل مو، رنگ مو، مدل مو مردانه، مو، ارایش مو، مدل مو کوتاه، تقویت مو، درمان ریزش مو، ماسک مو، جلوگیری از ریزش مو، آرایش، مدل ابرو، انشناسی، مشاوره خانواده، روانشناسی کودک، تست روانشناسی، درمان زود ازالی، آمیزش، ارگاسم، امیزش جنسی، پرده بکارت، تست شخصیت شناسی، انزال زودرس، تست عشق، تست، افسردگی، حلقه ازدواج، سرویس طلا، مدل مانتو، مانتو، لباس شب، لباس مجلسی، مدل کت و دامن، رنگ سال، دکوراسیون، دکوراسیون داخلی، مدل پرده، دکوراسیون منزل، مد، فشن، دستگاه تناسلی زنان، انواع کاندوم، زایمان طبیعی، علایم بارداری، مقاربت، رابطه جنسی، دوران سالمندی، اشپزی، سالاد ماکارونی، خواص چای سبز، آلوورا، خواص زنجبیل، آلوئه ورا، غذاهای رژیمی، انواع غذا، غذا با مرغ، مربا، انواع دسر، طرز تهیه ته چین مرغ، شیرینی پزی، شعر، ترانه، فرهنگ و هنر، آموزش رقص، گوگوش، رقص، رقص ایرانی، بیوگرافی گوگوش، آموزش رقص ایرانی، صنایع دستی، صنایع دستی ایران، صنایع دستی اصفهان، خاتم کاری، فرش، گلیم، کودکان، والدین، خلاقیت در کودکان، بیماری کودکان، شعر کودکانه، قصه های کودکانه، کودک و نوجوان، غذای کودک، خواب کودک، بچه دار، شدن، داروهای ضد افسردگی، عوارض داروهای ضد افسردگی، افسردگی بارداری، دارو های ضد افسردگی، افسردگی در دوران بارداری، داروی ضد افسردگی، فال انبیاء، فال چوب، فال عطسه، خبر، مقاله، اس ام اس عاشقانه، فال روز تولد، مدل لباس، اس ام اس جدایی، اس ام اس جدید، نماز، فال قهوه، پیامک، پیام، های عاشقانه، اس ام اس سرکاری، ریزش مو، عکسهای خنده دار، جوک، اختراعات، عید، فال امروز، کف بینی، طالع بینی، قیمت ارز، نرخ ارز، قیمت سکه، قیمت طلا، تزئین سفره، سفره آرایی، اس ام اس منت کشی، لطیفه های خنده دار، مدل لباس بچه، خواص مواد غذایی، روان شناسی، مدل آرایش، چیستان، دانستنیهای جنسی، ازدواج، تیتر روزنامه ها، دانستنیهای ازدواج، بیماری، گالری عکس، عکس بازیگران، بیوگرافی بازیگران، داستان، خرید اینترنتی، فروشگاه اینترنتی، تعبیرخواب، آموزش کامپیوتر، اینترنت، ورزش، دین و مذهب، اخبار سیاسی، خبر ورزشی، مقاله علمی، تغذیه، کامپیوتر، ترفند اینترنت، ترفند کامپیوتر، آموزش اینترنت، فتوشاپ، آمورش فتوشاپ، تبلت، لپ تاپ، موبایل، تلفن همراه، سایت الکسا، افزایش رتبه سایت، دانستنی های جالب، مشاغل خانگی، زندگینامه دانشمندان، حیوانات، گیاهان، حیوانات خانگی، آکواریوم ماهی، فسیل، گزارش های علمی، گزارشهای علمی، انتخاب رشته دانشگاه، اندام زن، دختران خوش اندام، کوچک کردن شکم، تناسب اندام، ورزش صبحگاهی، ورزش ایروبیک، ورزشکاران، ورزشکاران زن، نتیجه فوتبال، رشته های ورزشی،
لینک های مرتبط :

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ


آموزش بافتنی|آموزش کاردستی|تزیین|تزیینات|شیرینی پزی|آشپزی

مدیر وبلاگ : Z A
موضوعات
نویسندگان
نظرسنجی
کدام پست ها را بیشتر می پسندید؟

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :